Nowości
Dostawcy i płatności
  • Poczta Polska
  • UPS
  • Przesyłka elektroniczna (ESD)
  • Przelew
 
Wizyty
Dziś: 113Wszystkie: 2162

Materiały (multimedia)

Security - VIDEO:

 

Bruce Schneier: Miraż bezpieczeństwa

(źródło: www.ted.com)

 

Poczucie bezpieczeństwa i rzeczywiste bezpieczeństwo nie zawsze idą w parze, mówi ekspert bezpieczeństwa komputerowego Bruce Schneier. Na TEDxPSU wyjaśnia on, dlaczego wydajemy miliardy na przeciwdziałanie zagrożeniom przedstawianym w newsach, jak "teatr bezpieczeństwa", który rozgrywa się w tej chwili na najbliższym lotnisku, podczas gdy ignoruje się bardziej prawdopodobne zagrożenia.

 

  

 

Misha Glenny: Hire the hackers !  (Wynajmijcie hakerów !)

(źródło: www.ted.com)

 

Mimo inwestowania miliardów dolarów w bezpieczeństwo w sieci, jeden z jego kluczowych problemów został zignorowany: kim są ludzie, którzy piszą złośliwy kod? Badacz tego światka Misha Glenny opisuje sylwetki kilku skazanych autorów takiego kodu z całego świata i dochodzi do wstrząsających wniosków.

 

 

 

Mikko Hypponen: Trzy typy ataku w sieci

(źródło: www.ted.com)

 

Dwadzieścia pięć lat temu pierwszy wirus komputerowy (Brain.A) zaatakował internet, a to co było niewygodą stało się zaawansowanym narzędziem zbrodni i wywiadu. Mikko Hypponen, specjalista bezpieczeństwa komputerowego mówi jak można powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusów komputerowych przez internet.

 

 

 

Avi Rubin: All your devices can be hacked

(źródło: www.ted.com)

 

Czy ktoś może włamać się do rozrusznika serca? Na TEDxMidAtlantic Avi Rubin wyjaśnia, jak hakerzy narażają samochody, smartfony i urządzenia medyczne.